آخرین اخبار : 

Sitemap يا همان نقشه سايت چيست؟

Sitemap

 

بسیاری از مردم می دانند که  نقشه سایت به عنوان یک روش محبوب برای به دست آوردن موقعیت های بالا در موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو و بینگ به کار می رود. نقشه سایت شامل مجموعه ای از صفحات که در دسترس کاربران هستند میباشد. نقشه نشان می دهد که ساختار کلی وب سایت شما چگونه است. اساسا دو نوع نقشه در دسترس است یکی از آنها مبتنی بر HTML است و دیگری مبتنی بر XML می باشد. نقشه های مبتنی بر XML  توسط موتورهای جستجو استفاده می شوند و تارنما ها برای نمایه سازی پست ها  مورد استفاده قرار می گیرد. تعداد زیادی از ژنراتور نقشه سایت موجود  در دسترس هستند..
معمولا تمام موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو، بینگ، و غیره با استفاده از نقشه به عنوان یک ابزار برای نمایه سازی صفحات وب استفاده می کنند.

چرا شما نیاز به یک نقشه سایت دارید؟
اول از همه اجازه دهید من یک سوال بپرسم. استفاده از یک وبلاگ زمانی که هیچ کس نمی تواند آن را پیدا کند چیست؟ بسیاری از متخصصان در جستجوگرها تایید کردند که نقشه می تواند رتبه بندی شما را بهبود بخشد.

۱. کمک برای پیدا کردن صفحه خود در موتور جستجو – مزیت اصلی داشتن نقشه سایت است. نقشه را  به صفحه اول صفحه خود پست کنید. منظورم  این است که رباتهای موتورهای جستجو در صفحات  برای جمع آوری اطلاعات می خیزند تا اطلاعات مورد نیاز را پیدا کنند. اگر شما دارای محتوای جامد باشید به طور خودکار در بالای صفحات قرار می گیرد. بسیاری از وب سایت ها لازم نیست تمام صفحات خود را به خاطر ناوبری فقیر و لینک های خراب index  کنند.

۲. بهبود رتبه و محبوبیت لینک – یکی از بخش مهمی از بهینه سازی موتور جستجو، کیفیت از لینک های اشاره به سمت شما است. به غیر از لینک های داخلی لینک دهنده نیز نقش مهمی را در رتبه صفحه گوگل بازی می کند. نقشه سایت ایده توصیفی در مورد لینک های داخلی خود را به موتورهای جستجو و در نتیجه افزایش احتمال پیدا کردن سایت خود را در بالای نتایج جستجو می دهد.

, , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *